2 milyon sterlinlik Bentley’in yeni modeli beğeni aldı

Sadece 16 adet üretileceği açıklanan Bentley Batur GT Convertible, isminin de işaret ettiği üzere üstü açılabilen bir süper otomobil ve iddialı bir tasarımla karşımızda bulunuyor.

Yeni modelinde temel olarak daha önce tanıtılan Bentley Batur’un üstünü açan ve lüks seviyesini artıran firma, iki kişilik spor otomobiline çift turbo destekli 6.0-litreli W12 motor ile güç veriyor. 740 beygir güç ve 1.000 Nm tork üreten bu motor ile araç 0’dan 100 km/s hıza 3,4 saniyede çıkabiliyor ve en üstte 336 km/s hıza ulaşabiliyor.

Turuncu lansman rengi ve büyük jantlarındaki turuncu detaylar güzel bir uyum sağlayan Batur GT Convertible, söylendiği kadarıyla tam 2 milyon sterlin (81 milyon TL) üstünde bir fiyatla pazara sunulacak.

Karbon fiber jantlar (22-inç boyutunda), karbon fiber döşeme parçaları ve karbon seramik frenler üzerine kurulan ve bu parçalar sayesinde ciddi seviyede hafifletilen araç, gücünü çift turbo ile desteklenen 542 beygir gücünde bir V8 motordan alıyor. 770 Nm tork sunan bu motor ile araç 0’dan 100 km/s hıza sadece 4,4 saniyede çıkabiliyor ve en üstte 290 km/s hızı görebiliyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir