Binance’in Tercih Ettiği Altcoin, O Kripto Ağına Genişledi!

Hong Kong merkezli stablecoin çıkaran firma First Digital Trust (FDUSD), Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 3 milyar dolarlık FDUSD altcoin projesini Sui (SUI) blockchainine genişlettiğini duyurdu. Bu hamle, FDUSD tokeninin Ethereum (ETH) ve BNB Chain (BNB) üzerinde kullanıma sunulmasının ardından geldi. İşte detaylar…

FDUSD, altcoin SUI’nin arkasındaki blockchain’e geçiyor

Binance’te BUSD’nin dolaşımdan kalkmasına karar verildiği andan itibaren yoğunlukla kullanılan FDUSD, yeni bir hamle ile gündeme geldi. FDUSD, SUI Blockchain’ine genişliyor. Genişlemenin, First Digital’in merkeziyetsiz finans (DeFi) kullanıcıları arasında FDUSD kullanımını artırma çabasının bir parçası olduğu belirtildi. First Digital Trust CEO’su Vincent Chok, “Sui gelecek vaat eden bir ağ ve DeFi alanını destekliyor. Bir yıl içindeki büyümeleri de inanılmaz, bu yüzden yeni bir stablecoin olarak birlikte büyümek istiyoruz,” dedi.

FDUSD, Hong Kong’un kripto varlık kuralları kapsamında piyasaya girdi. Üstelik fiyatını 1 dolara sabitlemek için ABD Hazine bonoları ve banka mevduatlarıyla desteklenmekte. FDUSD, kısa sürede Tether’in USDT’si, Circle’ın USDC’si ve DAI’nin ardından dördüncü en büyük stablecoin oldu. Geçen yıldan beri 3.3 milyar dolarlık bir piyasa değeri elde etti.

FDUSD, Binance’ten yarar sağladı

Token, Binance USD stablecoin’in sorun yaşamasıyla Binance’in can simidi oldu. Paxos tarafından çıkarılan BUSD New York eyaleti düzenleyicileri tarafından durdu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Sui, DeFi faaliyetlerinde büyüyor. Ağın kilitli toplam değeri (TVL), altı ayda 7 katına çıktı. Sui’ye genişleme aynı zamanda FDUSD’yi Sui ağında yerel olarak çıkarılan ilk üst düzey stablecoin haline getiriyor. Bu, FDUSD’yi Sui ekosistemindeki diğer DeFi protokolleri ve uygulamalar ile entegrasyona hazır hale getiriyor. FDUSD’nin Sui’ye genişlemesi, stablecoin’in kullanıcı tabanını ve erişimini önemli ölçüde genişletmesi ve DeFi alanındaki büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Genişleme, DeFi kullanıcıları için daha fazla erişim ve likidite anlamına geliyor. Ayrıca FDUSD’nin kullanımının ve benimsenmesinin artmasını sağlıyor. Diğer yandan, Sui ağında DeFi faaliyetlerinin büyümesi anlamına geliyor. Üstelik Stablecoin’in uzun vadeli büyümesi ve başarısı için sağlam bir temel. Kimine göre FDUSD, USDT, USDC ve DAI gibi diğer büyük stablecoin’lere rakip olabilir. Ayrıca Sui, DeFi ekosisteminde önemli bir oyuncu haline gelebilir. Bunun dışında stablecoin’lerin genel olarak benimsenmesi ve kullanımı artabilir.

FDUSD’nin Sui blockchainine genişlemesi, stablecoin ve DeFi alanları için önemli bir gelişmedir. Bu hamle, FDUSD’nin kullanıcı tabanını ve erişimini genişletmesi ve DeFi alanındaki büyümesini hızlandırması bekleniyor. Genişlemenin, stablecoin’lerin genel olarak benimsenmesi ve kullanımı üzerinde de olumlu bir etkisi olması muhtemeldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir