‘Menfez Paşa’sı Kuzu’nun saklandığı mekan çöplük oldu

15 Temmuz hain darbe girişimine kadar paşa lakabıyla tanınan ve 15 Temmuz’dan sonra Marmaris Çetibeli’ndeki bir menfezde saklanırken yakalandığı için ‘Menfez Paşası’ olarak anılan ve generallere talimat veren, FETÖ’nün suikast timinin imamı eski Astsubay Zekeriya Kuzu’nun yakalandığı menfez çöpten geçilmiyor.

KAÇAN DARBECİLERİ ARAMA ÇALIŞMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yaptıktan sonra ayrıldığı Marmaris’teki otele saldırı düzenleyen ve bir süre sonra kaçan 37 kişilik suikast timinin yakalanması için operasyon başlatıldı. 16 Temmuz sabahı polis ve askerden oluşan özel eğitimli askerler tarafından başlatılan FETÖ’nün suikast timini yakalama operasyonu 1 Ağustos sabah saatlerinde Özel Kuvvetler ekiplerinin de yakalanması ile son buldu. FETÖ darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın derdest edilmesine yönelik girişimin başında yer alan Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş ise İzmir’de yakalanırken, Zekeriya Kuzu, Gökova-Marmaris arasındaki Çetibeli mevkiindeki menfezde yakalanmıştı.

SİLAHLARI ELE GEÇİRİLDİ

Darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yaptığı otele baskın düzenleyen ve daha sonra ormanlık alana kaçan darbeci eski askerlere ait 2 adet Baretta marka 9 mm çapında tabanca ile tabancalara ait 6 adet şarjör ve 90 adet 9 mm çapında fişek, 1 adet HK 416 piyade tüfeği, 1 Adet Glock tabanca, 1 adet bomba atar, 44 adet bomba atar mühimmatı, 8 adet el bombası, 23 adet kompozit başlık, 5 adet silah üstü gece görüş dürbünü, 34 adet M16 şarjörü, 14 adet tabanca şarjörü, 12 adet el telsizi, 736 adet M16 fişeği ve muhtelif askeri malzemeler ile sıhhiye malzemeleri ele geçirilmişti.

MENFEZ PAŞASI “KUZU”, GASPTAN DA CEZA ALDI

Sanıklar arasında bulunan ve Marmaris Çetibeli mevkiindeki bir menfezde yakalanması nedeniyle ‘Menfez Paşası’ olarak adlandırılan eski astsubay Zekeriya Kuzu’ya 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yanı sıra, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele yaptıkları baskın sırasında 3 polis memurunun cüzdanlarını gasp etme suçundan da 3 kez 18’er yıl olmak üzere toplam 54 yıl hapis cezası verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir